General Election

Tuesday, November 2, 2010
see also:
State House of Representatives · District 1
Mark Nakashima
Mark Nakashima · WON · Democrat
 
Eric Paul D'Almeida · Republican
State House of Representatives · District 2
Jerry Chang
Jerry Chang · WON · Democrat
 
Sharon (DeMello) Vannatta · Republican
State House of Representatives · District 3
Clift Tsuji
Clift Tsuji · WON · Democrat
 
Tania Kehau Cortez-Camero · Republican
State House of Representatives · District 4
Faye Hanohano
Faye Hanohano · WON · Democrat
 
Marlene (Nachbar) Hapai · Republican
State House of Representatives · District 5
Bob Herkes
Bob Herkes · WON · Democrat
 
Fred Fogel · Libertarian
State House of Representatives · District 6
Denny Coffman
Denny Coffman · WON · Democrat
 
Rebecca N. (Becky) Leau · Republican
State House of Representatives · District 7
Cindy Evans
Cindy Evans · WON · Democrat
 
Scott W. (Hendo) Henderson · Republican
State House of Representatives · District 8
Joe Souki
Joe Souki · WON · Democrat
 
Dean Schmucker · Republican
State House of Representatives · District 9
Gil Keith-Agaran
Gil Keith-Agaran · WON · Democrat
 
Jeff Hoylman · Republican
State House of Representatives · District 10
Angus McKelvey
Angus McKelvey · WON · Democrat
 
Ramon Kitaichi Madden · Republican
State House of Representatives · District 11
 
George R. Fontaine · WON · Republican
Joe Bertram
Joe Bertram · Democrat
State House of Representatives · District 12
Kyle Yamashita
Kyle Yamashita · WON · Democrat
 
Laurie Rinaldi · Republican
State House of Representatives · District 13
Mele Carroll
Mele Carroll · WON · Democrat
 
Meiling K. Akuna · Republican
State House of Representatives · District 14
Mina Morita
Mina Morita · WON · Democrat
 
Harry E. Williams · Republican
State House of Representatives · District 15
James Tokioka
James Tokioka · WON · Democrat
 
Larry Fillhart · Republican
State House of Representatives · District 16
 
Daynette (Dee) Morikawa · WON · Democrat
 
Phil Sterker · Republican
State House of Representatives · District 18
 
Mark Jun Hashem · WON · Democrat
 
Chris (Pei-Ji) Baron · Republican
State House of Representatives · District 20
Calvin Say
Calvin Say · WON · Democrat
 
Julia E. Allen · Republican
State House of Representatives · District 21
Scott Nishimoto
Scott Nishimoto · WON · Democrat
 
Jay Lembeck · Republican
State House of Representatives · District 22
Scott Saiki
Scott Saiki · WON · Democrat
 
Gregory (Greg) Cuadra · Republican
State House of Representatives · District 23
Tom Brower
Tom Brower · WON · Democrat
 
Thomas E. White · Republican
State House of Representatives · District 24
Isaac Choy
Isaac Choy · WON · Democrat
 
Zach Thomson · Republican
State House of Representatives · District 25
Della Belatti
Della Belatti · WON · Democrat
 
Isaiah Kauka Sabey · Republican
State House of Representatives · District 26
Sylvia Luke
Sylvia Luke · WON · Democrat
 
Norm Katz · Democrat
State House of Representatives · District 27
Corinne Ching
Corinne Ching · WON · Republican
 
Lynn Vasquez · Democrat
State House of Representatives · District 28
Karl Rhoads
Karl Rhoads · WON · Democrat
 
David S.Y. Chang · Republican
State House of Representatives · District 29
Joey Manahan
Joey Manahan · WON · Democrat
 
Ken Harding · Republican
State House of Representatives · District 30
John Mizuno
John Mizuno · WON · Democrat
 
Carole Kauhiwai Kaapu · Republican
State House of Representatives · District 31
 
Linda E. Ichiyama · WON · Democrat
 
Garner Musashi Shimizu · Republican
State House of Representatives · District 32
 
Aaron Ling Johanson · WON · Republican
 
Lei Sharsh · Democrat
State House of Representatives · District 33
Blake Oshiro
Blake Oshiro · WON · Democrat
 
Sam Kong · Republican
State House of Representatives · District 34
Mark Takai
Mark Takai · WON · Democrat
 
William G.K. Wong · Republican
State House of Representatives · District 35
Henry Aquino
Henry Aquino · WON · Democrat
 
Reginald A. Yago · Republican
State House of Representatives · District 36
Roy Takumi
Roy Takumi · WON · Democrat
 
Reed S. Shiraki · Republican
State House of Representatives · District 37
Ryan Yamane
Ryan Yamane · WON · Democrat
 
Beth Fukumoto · Republican
State House of Representatives · District 38
Marilyn Lee
Marilyn Lee · WON · Democrat
 
Shaun Hayato Kawakami · Republican
State House of Representatives · District 39
Marcus Oshiro
Marcus Oshiro · WON · Democrat
 
Sam Curtis · Republican
State House of Representatives · District 40
Sharon Har
Sharon Har · WON · Democrat
 
Marissa Capelouto · Republican
State House of Representatives · District 41
 
Ty Cullen · WON · Democrat
 
Carl J. Wong · Republican
State House of Representatives · District 42
Rida Cabanilla-Arakawa
Rida Cabanilla-Arakawa · WON · Democrat
 
Tom Berg · Republican
State House of Representatives · District 43
Kymberly Marcos Pine
Kymberly Marcos Pine · WON · Republican
 
Jason W. Bradshaw · Democrat
State House of Representatives · District 45
Maile Shimabukuro
Maile Shimabukuro · WON · Democrat
 
Jadeen Meyers · Republican
State House of Representatives · District 46
 
Gil Riviere · WON · Democrat
 
Larry Sagaysay · Democrat
State House of Representatives · District 47
Jessica Wooley
Jessica Wooley · WON · Democrat
 
Richard Fale · Republican
State House of Representatives · District 48
Ken Ito
Ken Ito · WON · Democrat
 
Mo Radke · Republican
State House of Representatives · District 49
Pono Chong
Pono Chong · WON · Democrat
 
Joseph Aiona · Republican
State House of Representatives · District 51
Chris Lee
Chris Lee · WON · Democrat
 
Maka Wolfgramm · Republican
We try our best, but this information may not be accurate or complete. Please contact us if you notice a problem.